|
|||||
CAMRip (CAM): Найнижча якість - "екранка". Таку версію знімають на звичайну, найчастіше аматорську відеокамеру безпосередньо під час перегляду фільму в кінотеатрі. Зображення інколи може бути знятим під кутом до екрану, тремтіти, у деяких фільмах видні голови інших кіноглядачів тощо. Якість звуку буває різна, можливі перешкоди типу сміху публіки.
Telesync (TS): Цей метод дуже подібний до кемпріпу, але тут уже до справи підключаються працівники кінотеатрів, найчастіше люди, які сидять в будці оператора показу. Якість відео набагато краща, ніж із простої камери (CAMRip). Звук записується напряму із проектора або з іншого окремого виходу, наприклад з гнізда для навушників у кріслі (як в літаку). Звук в такий спосіб виходить дуже непоганий і без перешкод. Як правило звук у режимі стерео. Зараз багато TS - це просто CAMRip, в якому переплутали назву.
Screener (SCR / DVDScr): Зазвичай, перед показом фільмів в кіножурнали висилається спеціальна копія фільму, щоб кіножурналісти могли написати про них статті. Деякі журналісти, які хочуть заробити, передають ці копії піратам. Якість виходить непоганою, але є багато вставок, які попереджують, що цей фільм не для масового перегляду. Інколи, кінокомпанії навмисно роблять деякі частини фільму чорно-білим кольором.
VHS-Rip (VHSRip): Джерелом слугує касета формата VHS, зазвичай достатньо середньої якості. В такій якості зазвичай зустрічаються старі фільми.
Pay-Per-View (PPVRip): Відео записується закордоном із готельних номерів. Цікаво те, що релізи нових фільмів ще не були випущені на DVD, але доступні для перегляду клієнтам готелю.
Workprint (WP): Це так звана "Бета-версія" фільму. Особливо цікава для шанувальників кіно. Зазвичай виходить у форматі VCD за декілька тижнів чи навіть місяців до початку показу в кінотеатрах світу. Якість матеріалу може бути як чудовою, так і дуже низькою. Часто можуть бути відсутні деякі сцени, комп'ютерні спецефекти. Проте може бути й таке, що є сцени, які у фінальній версії виріжуть. Упізнати такі версії можна за таймером вгорі або внизу екрану (він потрібен для подальшого монтажу фінальної версії).
Telecine (TC): Так званний "Рулон". Тут оператори кінопоказу, які зв'язані з піратами ставлять в будці спеціальний кінодатчик. Цей пристій кріпиться до проектора і захоплює зображення "на льоту". Звук же, як і в випадку з TS передається напряму. Виходить зображення, яке майже не відрізнити від DVD-ріпу.
DVD-Rip (DVDRip): Найякісніша можлива піратська копія фільму. Її роблять з ліцензійного диску і якість напряму залежить від налаштувань захоплення відео. Переважно зустрічаються DVDRip об'ємом 650-700 МБ і 1,3-1,5 ГБ.
DVD-5 (DVD5): Образ диску зі збереженням оригінальної структури DVD (нестиснутий). Об'єм - 4-4,5 Гб .
BD-Rip (BDRip): Ріп з Blu-Ray диску (від 25 ГБ на шар). Належить до HD. У справжніх BDRip фільмів якість набагато краща за DVDRip. Об'єм файлу - 9,5 ГБ. Часто в позначеннях вказують розмір картинки. Наприклад, BDRip 720p, BDRip 1080p. Інколи зустрічаються ріпи з DVD зі збільшеною картинкою і невірним позначенням як BDRip.
TV-Rip (TVRip): Такий варіант копії беруть безпосередньо з телевізора. В даному випадку можна скопіювати тільки ті фільми, які вийшли в телепрокат. Копію найчастіше роблять за допомогою побутового відео або DVD магнітофона, зрідка з допомогою ТВ-тюнера. Якість напряму залежить від якості оцифровки та рівня початкового сигналу. Часто пірати навіть не вирізають рекламу та значок каналу.
SAT-Rip (SATRip) : Аналогічно TVRip. Матеріал записаний прямо із супутникового відео (зазвичай це цифрове MPEG2 відео). Якість залежить від провайдера, канала та якості ріпа. Переважно такий ріп тільки трохи поступається DVDRip (хоча трапляються і виключення).
HDTV-Rip (HDTVRip): Ріп з HDTV (High-Definition Television) фільму (1920x1080, 1280x720), який зазвичай робиться з роздільною здатністю звичайного ріпа (інколи з оригінальною). Якість зазвичай краща за DVDRip. Часто будь-яке відео формату HD неправильно називають HDTV.
Додаткова термінологія:
Dubbed: Оригінальний звук забрали (Наприклад взяли доріжку з українського кінотеатру та наклали на американське відео).
Інші скорочення:
WS = Widescreen LETTERBOX = інший термін для Widescreen LIMITED = фільм показували в менш, ніж 500 кінотеатрах DC = "Director's Cut" SE = "Special Edition" FS = реліз в Fullscreen, тобто повний PROPER = попередній реліз цього фільму був відстійний в порівнянні з цим RECODE = реліз перероблений в інший формат або наново кодований DUPE = другий реліз того ж фільму іншою реліз-групою (зазвичай крадений у першої) RERIP = новий ріп фільму Subbed = фільм із субтитрами WATERMARKED = Маленькі логотипи тв-каналу або релізера. |
|||||
|
|||||